O nás

Jak to začalo.


Náš příběh má své prvopočátky už v roce 1978, v zámeckých dílnách Bruntálského zámku jsme získali první zkušenosti s řemeslem, restaurování historického nábytku. 


Po roce 1989 jsme založili podnikání ve službách restaurátorských. 
V roce 2000 naše rodina zřídila školské zařízení SSPV Renova, z.ú. pro výuku maturitního oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva (Restaurování nábytku).


Příběh našeho projektu, Muzea nábytku vznikl v roce 2012, společně s realizací první oficiální výstavy na zámku v Hradci nad Moravicí.

Naše sbírka putovala ze zámku na zámek, až do roku 2018, když se nám podařilo zakoupit novou budovu. S radostí jsme konečně zakotvili v bývalém hotelu zvaný Lesní zámek, postaven roku 1932 v Krnově.

Magické datum 9.9.2019 nám přišlo nejvhodnější, a tak budova získala nové využití, otevřením již oficiálního Muzea nábytku, z.ú.

https://www.youtube.com/watch?v=FleJ-gFYohw&ab_channel=Muzeumn%C3%A1bytkuTV

Celý dům ovšem musí projít rekonstrukcí, 7 let chátral.

Co je náš cíl?

Expozice nábytku
Máme v plánu zkompletovat nejvýznamnější sbírky v České republice. 
Naše sbírka čítá 200 exponátů.

Převážná většina je z ohýbaného dřeva, tedy od významných firem G. Thonet , J&J Kohn, D.G. Fischel, Mundus, Jaworek atd. Jelikož je tahle oblast nejblíže našemu srdci, chceme ji maximálně rozvinout. Příkladem je sbírka 38 houpacích křesel, která bude brzy největší sbírkou v Evropě.

Dále uvidíte naši nejmladší část sbírky, přehled slohů od Renesance po Art Deco.

Expozice autíček Jedná se o doprovodný program pro děti. Od začátku roku 2020 jsme během jednoho roku nakoupili 1000 exponátů. Tento základ budeme stále doplňovat. Chceme zaujmou také sběratele, sbírání automodelů je totiž druhý největší koníček na světě.

COOL CAARS
Další počin, který s radostí organizujeme již od roku 2018 v Krnově, je každoroční akce pod názvem COOL CAARS, pro majitele neobvyklých vozů bez rozdílů stáří.